Parafia Dusznicka
pw. św. Marcina biskupa

archiwum 2007-13

20 grudnia 2013r.

- Jasełka w dusznickiej szkole podstawowej

- Jasełka w dusznickim gimnazjum

- foto zaczerpnięto z: http://gimduszniki.net
30 października 2013 r.
- uczniowie Gimnazjum w Dusznikach zaopiekowali się zapomnianymi mogiłami, które uporządkowali na dzień Wszystkich Świętych.

-foto: strona Gimnazjum w Dusznikach
7. 10. 2013 r.

Otwarcie i poświęcenie nowej sali sportowej w Dusznikach.

(foto zaczerpnięto z: www.duszniki.eu)

21 grudnia 2012 roku
Otwarcie i poświęcenie Warsztatów Terapii Zajęciowych w Dusznikach.

7 listopada 2010 roku
Poświęcenie sztandaru Koła Łowieckiego nr 5 Kuropatwa, którego stanica mieści się na terenie Dusznik.

27 czerwca 2010 roku
Otwarcie i poświęcenie nowego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Dusznikach.

16 październik 2010 roku - Dzień Papieski
16 października uczciliśmy Jana Pawła II z okazji 30 rocznicy wybrania Go na Stolicę Piotrową.
Ponieważ trudno mówić dzieciom o Janie Pawle II bez uśmiechu, więc i w tym roku podczas dnia papieskiego w naszej szkole było wesoło. Uczniowie klasy IV c : R. Szwedek, L. Milcarz, N. Jaworska, H. Rusinek, M. Otto oraz A. Antkowiak z kl. IIIa i G. Różański z V a.
Dzieci odegrały scenki, w których pokazały, jakie trudności mogą spotkać w życiu ich rówieśnicy i jak zaufanie Jezusowi oraz nasze mądre działanie pomaga je przezwyciężyć.
dzień papieski 2008

A wzorem tej postawy był dla nas nasz wielki Rodak, który w życiu napotkał wiele trudności i cierpień, które pokonywał ufając Bogu. Nasze przedstawienie urozmaiciły piosenki zespołu Arka Noego w wykonaniu Oli Antkowiak.

11 - 13 marca 2009 roku - Rekolekcje w SP Duszniki.
W dniach 11-13 marca przeżywaliśmy w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne wygłaszała s.Bożena Czerniejewska - Urszulanka z Otorowa.Rekolekcjonistka poświęciła nauki przebaczeniu Bożemu wobec człowieka, który przez grzech odchodzi od Niego. Podczas zajęć w szkole dzieci otworzyły Pocztę Dobrych Słów.

Do przygotowanych kopert wkladały sobie nawzajem listy dobrych słów. Sprawiło to uczniom wiele radości i pomogło załagodzić nieporozumienia. Uczniowie wykonywali także różnymi technikami makiety Drogi Krzyżowej. Powstały makiety z plasteliny, ozdobione gałązkami, kamykami, umieszczane w pudełkach, na stelażach.
Dzieci klas I-III przygotowały obrazy stacji Drogi Krzyżowej. Na terenie szkoły uczniowie uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Stacje były oznaczone rekwizytami, które pomogły w rozważaniu stacji.                                                                                          A.P.

26 - 28 marca 2007 roku
Rekolekcje w SP Duszniki.
Rekolekcje odbywały się w dniach 26-28.03.2007r. Prowadził je o. Feliks Kubicz (werbista). Rekolekcje poświęcone były misjom, cierpieniom ludzi żyjących w krajach misyjnych oraz szlachetnej pracy misjonarzy, niosącym im pomoc.
Patronem misji był o. Marian Żelazek (werbista), który 50 lat pracował w Indiach, pomagając żyć trędowatym. Mottem rekolekcji stały się słowa o. Mariana "Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć."
rekolekcje11.jpg
Zajęcia rekolekcyjne obejmowały różne formy: oglądaliśmy film o pracy i życiu o. Mariana, poznawaliśmy jego życiorys, przybliżyliśmy sobie także pracę misjonarzy. Wykonywaliśmy różne prace plastyczne, plakaty, kartki świąteczne sprzedawane w kościołach w Dusznikach i Wilczynie, z których dochód (580,40 zł) przekazano na wioskę trędowatych o. Mariana.
rekolekcje6.jpg

Celem rekolekcji było wychowanie do postawy bycia misjonarzem dobra w swoim środowisku, by przykładem dobra uczyć dobra innych.
M. Pustkowiak - SP Duszniki
Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja